Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

Procedury bezpieczeństwa COVID

Bezpieczny wypoczynek w ośrodkach Tatry Super Ski. Dbajmy wspólnie o nasze zdrowie.

Nie ma na to lepszego sposobu, niż rześkie i czyste górskie powietrze. W tym sezonie jazda na nartach będzie trochę inna. Stacje zrzeszone w grupie Tatry Super Ski oferują nie tylko mnóstwo radości z jazdy na nartach, ale także szereg dodatkowych możliwości.

Dlatego, bazując na aktualnych wytycznych, przepisach i zaleceniach wydanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego oraz Ministerstwa Zdrowia i Rozwoju na sezon zimowy 2020/2021, wprowadzamy dodatkowe procedury, których celem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa wszystkim turystom, pracownikom jak i mieszkańcom regionu.

Każdy z nas może w dużym stopniu przyczynić się do zapewnienia bezpieczeństwa sobie i innym, dlatego też prosimy o bezwzględne przestrzeganie tych środków zapobiegawczych:

Często myj ręce, zasłaniaj nos i usta, płać bezgotówkowo, unikaj dotykania twarzy, zachowaj dystans, zasłoń usta jeśli kaszlesz lub kichasz

Jakie działania podjęliśmy by wypoczynek w naszych ośrodkach był bezpieczny?

Stacje narciarskie i wyciągi:

Wszystkie ośrodki Tatry Super Ski niezwykle odpowiedzialne przygotowały się do sezonu. Nasze obiekty dostosowaliśmy do wymagań, które Ministerstwa Zdrowia i Rozwoju opracowały przy udziale Głównego Inspektora Sanitarnego. Oto działania, które na bieżąco prowadzimy na miejscu:

 • Wyposażyliśmy pracowników stacji w środki ochrony indywidualnej – maseczki, rękawiczki, przyłbice oraz środki do dezynfekcji.
 • Na terenie wszystkich stacji umieściliśmy ogólnodostępne, opisane i regularnie uzupełniane dozowniki z płynem dezynfekującym.
 • Regularnie dezynfekujemy przestrzenie wspólne i najczęściej używane elementy wyposażenia (klamki, blaty, oparcia krzeseł, włączniki i uchwyty).
 • Przestrzegamy obowiązku zasłaniania nosa i ust podczas pracy i Was również o to prosimy (na terenie ośrodków oraz wyciągów i kolei linowych).
 • W zależności od warunków pogodowych staramy się systematycznie wietrzyć pomieszczenia wchodzące w skład ośrodków narciarskich.
 • Zwiększyliśmy odległości między pracownikami stacji oraz wprowadziliśmy rozwiązania, które ograniczają ich kontakty – np. zmianowy tryb pracy oraz podział obiektów na kilka stref.
 • W każdym ośrodku przygotowaliśmy miejsce do izolacji osoby wykazującej objawy infekcji.
 • Na terenie stacji goście znajdą plakaty oraz naklejki z najpotrzebniejszymi zasadami bezpieczeństwa oraz numerami telefonów alarmowych.
 • W środkach służących do przemieszczania się (tj. wyciąg, kolej, przenośnik taśmowy, itp.) nie występuje ograniczenie przepustowości w przypadku, gdy miejsca zajmować będą osoby zamieszkujące w jednym gospodarstwie domowym lub mające wspólny nocleg lub wspólnie podróżujące do stacji turystyczno – narciarskiej. Jednak istnieje bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa przez wszystkie osoby korzystające z wyciągu. W innym przypadku istnieje bezwzględny obowiązek zachowania dystansu społecznego zgodnie z aktualnym rozporządzeniem oraz bezwzględny obowiązek zasłaniania ust i nosa przez wszystkich korzystających z wyciągu.

 Szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu

Narciarstwo i snowboard to sporty, które stwarzają mniejsze niż inne ryzyko infekcji – m.in. poprzez ochronę, którą stanowią podstawowe elementy wyposażenia narciarzy – rękawiczki, maski, kominiarki, bandanki czy gogle . Przystokowe szkółki narciarskie i wypożyczalnie sprzętu również działają według zaleceń i zasad określonych przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

 • Instruktorzy przestrzegają obowiązku zasłaniania ust i nosa w trakcie zajęć, kontaktu z kursantami oraz przejazdów na wyciągach
 • Miejsca spotkań z instruktorami zostały ograniczone i wyznaczone tylko w jednej strefie
 • Zalecamy rezygnację z funkcjonowania poczekalni w przystokowych szkółkach narciarskich.
 • Zalecamy dezynfekcję sprzętu w wypożyczalniach na terenie ośrodków (każdorazowo po zwróceniu sprzętu przez klienta).

Gastronomia

Funkcjonowanie przystokowych obiektów gastronomicznych w całości uzależniamy od rozporządzeń właściwych Ministerstw oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Niemniej jednak określiliśmy uniwersalne zasady, w ramach których takie obiekty powinny funkcjonować na stałe.

 • Przestrzegamy obowiązku zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcji dłoni podczas pracy i Was również o to prosimy.
 • Wszystkim pracownikom punktów gastronomicznych zapewniamy środki ochrony indywidualnej – maseczki, rękawiczki, przyłbice oraz środki do dezynfekcji.
 • Podczas oczekiwania w kolejce do kasy prosimy o zachowanie dystansu 1,5 m.
 • Stolikizewnetrzne są regularnie dezynfekowane.
 • W toalecie, zgodnie z wytycznymi władz sanitarnych, zostały wyłączone suszarki do rąk.

Oprócz procedur zalecanych przez instytucje państwowe, wprowadziliśmy także dodatkowe działania i inwestycje, które podniosą poziom bezpieczeństwa i pomogą zmniejszyć ryzyko transmisji koronawirusa.

Automaty biletowe

Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu 2020/2021 wyposażyliśmy część naszych stacji w nowoczesne automaty biletowe, które umożliwią zakup, doładowanie oraz odbiór karnetów Tatry Super Ski. Ta inwestycja pozwoli znacząco skrócić kolejki do stanowisk kasowych.

Automaty firmy SKIDATA są wyposażone w bezgotówkowy terminal płatniczy oraz duży, czytelny ekran dotykowy o przekątnej 18,5 cala, który regularnie dezynfekujemy. Oferują możliwość obsługi w kilku językach i będą dostępne przez całą dobę – również poza godzinami pracy kas.

Odbiór karnetów zakupionych online będziecie możliwy zarówno w kasie, jak i w automacie – na trzy różne sposoby:

 • Ręcznie wpisując numer zamówienia
 • Skanując kod kreskowy z wydrukowanego zamówienia
 • Skanując kod kreskowy z ekranu smartfona lub tabletu

Lista ośrodków, w których będzie można kupić i odebrać bilet w automatach sprzedażowych:

●     Bachledka Ski & Sun

●     Bania Ski & Fun

●     Czorsztyn Ski

●     Harenda

●     Jurgów

●     Kaniówka

●     Kotelnica Białczańska

●     Koziniec

●     Meander Thermal & Ski Resort Oravice

●     Polana Szymoszkowa

●     Rusiń-Ski

●     Ski Centrum Strachan

●     Suche Ski

●     Witów Ski

Sklep internetowy

Wszystkim tym, którzy tegoroczną zimę chcieliby spędzić na stoku, już teraz dajemy możliwość dokonania bezpiecznych zakupów karnetów online.

Na stronie naszego sklepu można nie tylko dokonać zakupu karnetu i uprawnień – Ci z Was, którzy posiadają już kartę Tatry Super Ski, mogą doładować ją online i udać się bezpośrednio na stok – bez wizyty przy stanowisku kasowym czy automacie.

Celem wdrażanych procedur jest:

 • Zwiększenie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia pracowników (obsługi), gości / klientów stacji narciarskiej.
 • Minimalizowanie ryzyka zakażenia pracowników / obsługi oraz gości / klientów.
 • Kompleksowe działanie przeciwepidemiczne dostosowane do etapu zaawansowania stanu epidemii.
 • Ograniczenie występowania sytuacji mogących doprowadzić do transmisji wirusa SARS-CoV-2.

Jeśli Twój stan zdrowia budzi wątpliwości bądź nie czujesz się najlepiej, prosimy o szczególne zachowanie ostrożności i w miarę możliwości o pozostanie w domu – tak, by nie narażać siebie i innych osób. Zgodnie z zaleceniami GIS, w przypadku stwierdzenia wyraźnych oznak choroby (jak uporczywy kaszel, złe samopoczucie, trudności w oddychaniu) zastrzegamy sobie możliwość odmowy wpuszczenia gościa na teren obiektu.

Jeśli podczas Twojego pobytu zauważysz u siebie objawy Covid-19 (suchy kaszel, gorączka, duszność itp.), Należy natychmiast skontaktować się z odpowiednimi służbami pod numerem alarmowym 999 lub 112 oraz zgłosić ten fakt obsłudze stacji narciarskiej lub obiektu noclegowego w którym się zatrzymaliśmy. Odpowiednie instrukcje i wszystkie dalsze kroki zostaną przekazane podczas rozmowy.

Wspólna odpowiedzialność

W tym sezonie zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zapewnić Wam bezpieczeństwo i komfort użytkowania naszych stacji. Pamiętajmy, że wszyscy działamy razem dla naszego wspólnego dobra.

Przed patogenami ochronią nas również podstawowe elementy narciarskiego wyposażenia. Kominiarki, bandanki, rękawiczki czy gogle - podobnie jak maseczki - ograniczają rozprzestrzenianie się bakterii i wirusów.

Wytyczne dla branży

Treść wytycznych dla branży stoków narciarskich przygotowana przez Ministerstwo Rozwoju Pracy i Technologii oraz Głównego Inspektora Sanitarnego znajduję się pod następującym linkiem: https://www.gov.pl/web/rozwoj-praca-technologia/stoki-narciarskie

 

Regulaminy

Zasady bezpieczeństwa w związku z COVID 19 (SARS-CoV-2)

REGULAMIN KORZYSTANIA Z KARNETU TATRY SUPER SKI (SEZON 2020/2021).

REGULAMIN SPRZEDAŻY INTERNETOWEJ KARNETU TATRY SUPER SKI (SEZON 2020/2021).