Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2020

OSCYP po raz dziewiąty!

Obrazek artykułu OSCYP po raz dziewiąty!3 lata, 4 miesiące temuZnamy datę największych w Polsce zawodów snowboardowych. OSCYP Contest ponownie zagości w Białce Tatrzańskiej. 4 lutego na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej spotkają się najlepsi w kraju riderzy, aby powalczyć o cenne nagrody. Konstruktorzy przeszkód zapowiedzili budowę ciekawego setupu z charakterystyką przypominającą konkurencję slopestyle.


To już dziewiąta edycja najdłużej organizowanej serii zawodów snowboardowych w Polsce. Kolejny epizod oscypowych rywalizacji zostanie zorganizowany w pierwszy weekend lutego 2017. Już od jakiegoś czasu formuła zawodów przestała skupiać się na jednej przeszkodzie, a riderzy często łączyli swoje triki na kilku dodatkowych figurach. Tak było podczas siódmej edycji, gdzie po przejeździe na głównym kickerze, najlepsi w Polsce snowboardziści zjeżdżali do snowparku, gdzie wykonywali kilka dodatkowych trików. Podczas projektowania nowego toru, specjaliści z Park Pirates postanowili uskutecznić ten trend, tworząc szerszy i bardziej wszechstronny teren rywalizacji.
Obok pojedynków weteranów sceny, takie firmy jak Burton Snowboards, GoPro, NIXON czy ScullCandy, przygotowały mnóstwo dodatkowych atrakcji dla miłośników snowboardingu.
Wkrótce podane zostaną kolejne szczegóły dotyczące dziewiątej edycji OSCYP Contest. Tymczasem oscypowa ekipa zaprasza na stronę www.oscypsnowboardcontest.pl , gdzie znajdziemy wszystkie newsy oraz obszerne archiwum foto i video z poprzednich edycji zawodów.

VIDEO Z POPRZEDNIEJ EDYCJI
https://vimeo.com/119119889

FANPAGE ZAWODÓW
https://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest/