Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2019

Lista zawodników na OSCYPa XI

Obrazek artykułu Lista zawodników na OSCYPa XI5 miesięcy, 3 tygodnie temuDo rozpoczęcia rywalizacji na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej pozostały niecałe dwa tygodnie. Lista zawodników, którzy potwierdzili udział w jedenastej edycji OSCYP Snowboard Contest jest już prawie zapełniona. Dzisiaj kolejni snowboardziści zadeklarowali swój udział. 2 lutego przekonamy się który z nich sięgnie po zwycięstwo.

Kto zdobył najwięcej OSCYPowych tytułów w ciągu jedenastu lat trwania rywalizacji? Użytkownicy mediów społecznościowych najczęściej wskazywali Wojtka Pawlusiaka, ale to Piotrek Janosz wywalczył najwięcej tytułów i to on jest obecnym królem snowboardowej serii. Wśród liderów znajdują się także: Tomek Wolak i Kuba Dytkowski. Cała czwórka dwukrotnie stawała na najwyższym stopniu podium i to oni są obecnie dominatorami zawodów OSCYP Snowboard Contest. Po jedenastej edycji taka sytuacja może ulec dużej zmianie.

Prawdopodobnie 2 lutego nie zobaczymy ani Wojtka Pawlusiaka, ani Piotrka Janosza, co znacznie zwiększa szanse na zwycięstwo pozostałych riderów. Zobaczymy za to Tomka Wolaka, który jeśli zwycięży w Białce Tatrzańskiej, stanie się pierwszym w historii zawodnikiem, który wywalczył trzy zwycięstwa w najbardziej prestiżowych zawodach snowboardowych organizowanych na polskiej ziemi. Jednak jest też kilku kandydatów pragnących dołączyć do elitarnego klubu liderów. Pierwszym z nich jest wielokrotnie nagradzany Rafał Sypień, mający do tej pory jedynie jedno zwycięstwo w rywalizacji. Drugim pretendentem jest Mateusz Zielonka, triumfator pierwszej edycji OSCYP Snowboard Contest i zwycięzca polskiej edycji programu kulinarnego MasterChef, potwierdził swój udział w jedenastej odsłonie snowboardowego pojedynku.

Na liście potwierdzonych zawodników pojawiły się także znane z poprzednich lat nazwiska. Ponownie zobaczymy weterana sceny, Michała Ligockiego, a także wiecznego łowcy sceny snowboardowej Maćka Długosza. Nie zabraknie także oldschoolowych trików Wojtka Rybickiego, oraz świeżej krwi Krzyśka Owczarka. Wszyscy pojawią się już 2 lutego w Białce Tatrzańskiej, aby powalczyć podczas jedenastej edycji OSCYP Snowboard Contest.

Dołącz do nas! Wszyscy miłośnicy krajowego snowboardingu są, jak zwykle, mile widziani!

LISTA POTWIERDZONYCH ZAWODNIKÓW
Rafał Sypień
Nikodem Franczak
Maciej Długosz
Michał Ligocki
Mateusz Zielonka
Tomek Wolak
Kuba Wolak
Kuba Skrzypkowski
Krzysiek Owczarek
Patryk Urbański
Kuba Szkaradek
Adam Adamski
Piotr Tokarczyk
Kamil Knop
Jędrek Maczugowski
Damian Świder
Filip Orlik
Maciej Krywult
Wojtek Rybicki
Jakub Sojka
Tomek Zielony
Jędrek Nojszewski

VIDEO Z POPRZEDNICH EDYCJI https://vimeo.com/119119889
OFICJALNA STRONA ZAWODÓW http://oscypsnowboardcontest.pl
FANPAGE ZAWODÓW http://www.facebook.com/oscypcontest
INSTAGRAM https://www.instagram.com/oscypcontest/
HASHTAGI #oscypcontest #oscyp2019