Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2018

Koniec lata na Kotelnicy

Obrazek artykułu Koniec lata na Kotelnicy1 rok, 3 miesiące temuW dniu 9 września swoją letnią działalność zakończył największy ośrodek narciarski na Podhalu – Kotelnica Białczańska. Tegoroczne lato obfitowało u nas w wiele wspaniałych imprez, które wszystkim odwiedzającym stację dostarczyły moc pozytywnej energii.

Pierwszy weekend września był zarazem ostatnim przed zimą, w którym można było skorzystać z kolei krzesełkowej prowadzącej na Kotelnicę oraz pozostałych letnich atrakcji przygotowanych przez naszą stację. Tegoroczny sezon wakacyjny był bardzo udany dla ośrodka dzięki mnogości różnego rodzaju imprez i oczywiście licznej grupie biorących w nich udział gości.

W tym sezonie, u stóp Kotelnicy, mogliśmy być świadkami wielu emocjonujących chwil. Wszystko za sprawą m.in. projektu Kultura na Bani. To dzięki niemu białczańska scena gościła wielu znakomitych artystów, których występy można było podziwiać bezpłatnie. Dodatkowo, jak co roku, Kotelnica Białczańska była organizatorem wielu znakomitych imprez masowych. Pod koniec lipca na zboczach góry zmierzyli się amatorzy mocnych wrażeń podczas V Mistrzostw Polski Cross Monster, czyli wyścigów na górskich hulajnogach. Tego samego dnia wieczorem odbył się Festiwal Kolorowa Eksplozja, podczas którego tysiące osób bawiło się w wyrzucanym w powietrze kolorowym pyle. W sierpniu Kotelnica była gospodarzem już 21. edycji Festynu Białczańskiego – jednego z najpopularniejszych wakacyjnych wydarzeń na Podhalu, na który co roku przyjeżdżają ludzie z całej Polski. W tegorocznej edycji oprócz sławnych już wyborów Cepra i Ceperki Roku oraz Harnasia Roku widzowie podziwiać mogli wokalne umiejętności zaprezentowane przez  m.in. Kamila Bednarka, Anię Dąbrowską czy zespół Piersi. W ostatni wakacyjny weekend Białka Tatrzańska zmieniła się w centrum biegowe naszego kraju. Wszystko za sprawą trzydniowego pikniku biegowego Goniacka Białka Tatrzańska.

Emocji było zatem co nie miara, a Białka Tatrzańska stała się dla wielu celem nie tylko zimowych ale także letnich wyjazdów.

Dziękujemy za spędzone wspólnie z nami lato a tymczasem z niecierpliwością oczekujemy pierwszych mrozów, kiedy to już pełną parą będą mogły ruszyć przygotowania do sezonu zimowego. Dla nas będzie to już 17. zima razem z Wami!

Zachęcamy do śledzenia naszej strony internetowej www.bialkatatrzanska.pl oraz naszego fanpage’u na Facebooku, gdzie będą się pojawiać wszystkie aktualne informacje związane z naszymi zimowymi planami.