Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2021

XXIII Festyn Białcząński za nami

Obrazek artykułu XXIII Festyn Białcząński za nami1 rok, 9 miesięcy temuDwa dni wypełnione mnóstwem atrakcji oraz fantastyczną muzyką, ale także rywalizacją – tak w skrócie można opisać kolejną, już 23. edycję Festynu Białczańskiego – jednej z największych imprez letnich na Podhalu, która już na stałe wpisała się w kalendarz wakacyjnych wydarzeń i z roku na rok przyciąga pod szczyt Kotelnicy coraz więcej osób. W tym roku przez dwa festynowe dni – 3 i 4 sierpnia – odwiedziło nas łącznie ponad 20 tysięcy osób.

Strefa piany, gigantyczna ślizgawka, diabelski młyn czy zabawa w śniegu specjalnie wyprodukowanym przez partnera naszego festynu – firmę Supersnow – to tylko nieliczne z wielu atrakcji z których można było skorzystać w pierwszy sierpniowy weekend w Białce Tatrzańskiej. Oprócz nich można było wziąć udział w wielu konkurencjach, zmierzyć się w „harnasiowych próbach” czy Rodzinnej Familiadzie.

 

Jak co rok wybraliśmy także Cepra i Ceperkę Roku – zostali nimi Karolina Mydlarz z Osieka i Paweł Kulawik z Trzebini. Wiele emocji wzbudziły wybory Harnasia Roku 2019. Do rywalizacji stanęło siedmiu młodzieńców z Podhala – Paweł Waras z Łopusznej, Paweł Skupień z Gliczarowa Górnego, Michał Trybuła z Bukowiny Tatrzańskiej, Szymon Mateja z Odrowąża, Karol Bukowski z Maniów, Piotr Gał z Gliczarowa Górnego i wreszcie tegoroczny zwycięzca, który przez najbliższy rok będzie nosił ten zaszczytny tytuł – Jan Harbut ze Starego Bystrego.

 

Nie zabrakło również gwiazd polskiej sceny muzycznej. W pierwszym dniu rozpoczęliśmy od koncertu zespołu Grubson. Drugą gwiazdą tego dnia był Mrozu, który pod szczytem Kotelnicy wykonał swoje największe przeboje jak „Nic do stracenia”, „Jak nie my to kto?” czy wreszcie „Szerokie wody”. Zwieńczeniem pierwszego dnia był pokaz sztucznych ogni oraz rozpalenie