Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2023

Spartan Race powróci do Białki Tatrzańskiej w 2020

Obrazek artykułu Spartan Race powróci do Białki Tatrzańskiej w 20203 lata, 3 miesiące temu8-9 sierpnia w Białce Tatrzańskiej odbędzie się Spartan Trifecta Weekend. Na uczestników czekają trzy dystanse: od dedykowanego dla początkujących dystansu Sprint (5 kilometrów i 20 przeszkód) po Spartan Beast, czyli dystans półmaratonu i 30 przeszkód, który jednocześnie będzie zwieńczeniem międzynarodowego cyklu Spartan CEU Series. Nie zabraknie także atrakcji dla dzieci.

Spartan Race powraca do Białki Tatrzańskiej, by umożliwić biegaczom zmierzenie się ze stokiem Kotelnicy Białczańskiej.

Weekend rozpocznie najtrudniejszy dystans, czyli Spartan Beast (półmaraton i 30 przeszkód), będący jednocześnie ostatnim wyścigiem serii regionalnej CEU rozgrywanej w pięciu krajach (Polska, Słowacja, Czechy, Rumunia oraz Węgry). To właśnie w Białce rozstrzygnie się trwająca 4 miesiące rywalizacja najlepszych zawodników i zawodniczek biegów przeszkodowych w tej części Europy.

Biegi dla wszystkich

W niedzielę rozegrane zostaną dwa dodatkowe biegi Spartan Sprint (5 km, 20 przeszkód) jest w zasięgu nawet osób nietrenujących. To dobra okazja by rozpocząć przygodę z dyscypliną i pobiec w grupie znajomych, dobrze spędzić czas i pokonać trasę we własnym tempie. Bardziej zaawansowani uczestnicy mogą wybrać Spartan Super (10 km, 25 przeszkód).

Na śmiałków, którzy ukończą w weekend wszystkie 3 biegi czekać będzie specjalny medal.

Spróbuj swoich sił!

Na trasie – oprócz pięknych, górskich widoków – na uczestników czekają takie przeszkody jak ścianki małpie gaje czy worki do noszenia. Na niektórych z nich dozwolona jest pomoc innych uczestników, inne trzeba pokonać samemu. Jeśli nam się to nie uda wystarczy zrobić 30 burpee (padnij-powstań) by ruszyć dalej. Spartan to nie tylko test fizyczny, ale przede wszystkim możliwość przełamania swoich barier.

Zapisz się już dzisiaj

Zapisy na bieg dostępne są na stronie www.spartanrace.pl. Cena dla indywidualnego biegacza za dystans Sprint wynosi 223,60 PLN oraz 201,24 PLN dla członka drużyny powyżej 4 osób. W przypadku teamów co najmniej 15-osobowych opłata za start to 190,06 PLN. Ceny pozostają aktualne do 8 lutego 2020 r.

Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od pięciu lat.

Kontakt dla mediów
Łukasz Łyczkowski
PR & Media Specialis
e-mail:
tel: +48 606 825 276