Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

PUCHAR EUROPY FIS JUŻ W LUTYM W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ

Obrazek artykułu PUCHAR EUROPY FIS JUŻ W LUTYM W BIAŁCE TATRZAŃSKIEJ2 lata, 2 miesiące temuWyjątkowe sportowe widowisko powraca do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska. W dniach 11 i 12 lutego br. odbędzie się 19. edycja Garmin Winter Sports Festival, w ramach którego rozegrane zostaną narciarskie i snowboardowe zawody w olimpijskiej konkurencji Big Air.

Pomiędzy pierwszym historycznym finałem rywalizacji narciarzy w konkurencji Big Air w czasie Igrzysk Olimpijskich i tuż przed rozpoczęciem zmagań snowboardzistów na wielkiej skoczni w Pekinie, freestyle’owe ewolucje na jednej i dwóch deskach podziwiać będzie można na żywo w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska.

Odbywający się w dniach 11 i 12 lutego Garmin Winter Sports Festival będzie jednym z trzech wydarzeń w kalendarzu FIS (obok zawodów organizowanych w szwajcarskich ośrodkach Davos i St. Moritz), które pochwalić się może statusem Premium. Celem FIS przy tworzeniu tej specjalnej kategorii było wytyczenie zawodnikom i zawodniczkom jasnej ścieżki awansu do startów w Pucharze Świata FIS, dzięki możliwości zdobycia większej liczby punktów FIS. Odbywające się od 2004 roku zawody Garmin Winter Sports Festival są jedną z najstarszych imprez Big Air w Europie. Narciarzy, którzy przez lata zdobywali w Polsce czołowe lokaty, oglądać można teraz na najważniejszych arenach zmagań na świecie. Zapewne i tym razem w Ośrodku Narciarskim Białczańska nie zabraknie zawodników i zawodniczek, których celem jest walka w przyszłości o najwyższe laury w rywalizacji międzynarodowej.

Podobnie jak w poprzednich latach specjalnym wydarzeniem w czasie Garmin Winter Sports Festival będzie rywalizacja specjalistów od rowerowego freestyle’u.

Sobotnie finały zawodów oglądać będzie można na żywo na kanale: YouTube Garmin Winter Sports Festival

Więcej informacji na temat Garmin Winter Sports Festival znaleźć można na stronie: