Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

OSCYP Contest już w lutym!

Obrazek artykułu OSCYP Contest już w lutym!4 lata, 1 miesiąc temuNajdłużej organizowane polskie zawody snowboardowe wracają z dwunastą edycją do Białki Tatrzańskiej! Najlepsi w Polsce zawodnicy spotkają się 1 lutego na stoku Kotelnica, aby powalczyć o cenne nagrody podczas zawodów OSCYP Snowboard Contest. Oprócz śledzenia sportowej rywalizacji kibice i miłośnicy subkultury będą mogli spędzić czas w snowboardowej atmosferze.

OSCYP Snowboard Contest organizowany jest w Białce Tatrzańskiej od ponad dwunastu lat , a mimo wszystko każda kolejna odsłona jest na swój sposób unikalna. Podczas poprzednich edycji powstawały między innymi figury łączące half-pipe ze slopestylem, a podczas siódmej odsłony zawodów konstruktorzy toru zbudowali pierwszy w historii śnieżny corner. W tym roku zobaczymy nowe interpretacje przeszkód, które będą różniły się głównie zmianą w sekcji jibbowej. Dostępne są już pierwsze wizualizacje tegorocznego snowparku.

OSCYP to inicjatywa tworzona przez zawodników, dla zawodników. Dlatego sami riderzy aktywnie uczestniczą w procesie organizacji. Dzięki temu w trakcie snowboardowego weekendu zaczynającego się już 1 lutego, będzie można zobaczyć w akcji absolutnie najlepszych reprezentantów polskiej sceny.

Sama rywalizacja nie jest jedyną atrakcją. Burton Snowboards po raz kolejny uruchomi centrum testowe swojego sprzętu, Red Bull zapewni oprawę muzyczną, GoPro przedstawi najnowsze rozwiązania rejestracji video, w tym swój sprzęt GoPro Hero8, a nowy sponsor zawodów, marka Słońce zapewni dostawę naturalnych soków i podgrzeje atmosferę organizując Best Trick Session. Żeby zdobyć nagrodę w tej kategorii trzeba będzie wycisnąć z siebie ostatnie soki. Więcej informacji na temat pozostałych atrakcji zostanie podanych już wkrótce za pośrednictwem kanałów social media.

Bieżące informacje na temat OSCYP Snowboard Contest można znaleźć na oficjalnym fanpage’u zawodów (http://www.facebook.com/oscypsnowboardcontest) oraz profilu Instagramowym (@oscypcontest).