Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2019

Lato na Bani

Obrazek artykułu Lato na Bani1 rok temuWakacje 2018 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych imprez festiwalu Kultura na Bani! W tym roku już po raz ósmy teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także kabarety. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny.

„Kultura na Bani w ciągu poprzednich siedmiu edycji wypracowała sobie renomę festiwalu, w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń kulturalnych i koncertów jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować gościom kompleksu Bania, a także turystom spędzającym wakacje w Białce Tatrzańskiej, czy też na całym Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki.” - mówi Tomasz Rzadkosz, koordynator Kultury na Bani.

Harmonogram imprez Kultury na Bani jest imponujący, każdy znajdzie coś dla siebie, niemal każdego dnia wakacji. Na Scenie Kultury na Bani wystąpią takie gwiazdy jak zespół LemON, Majka Jeżowska, czy Patrycja Markowska, a łącznie odbędzie się ponad 40 koncertów na żywo!

Poniedziałki upłyną pod znakiem bluesa z koncertami Piotra „Lupi” Lubertowicza
w Lobby Hotelu Bania (start 20:30).

We wtorki na stoku Bania będziemy czekać na miłośników dobrego filmu w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku (start 21:00).

Środę wybraliśmy na dzień z Biesiadą Góralską w Restauracji Góralskiej przy wtórze kapeli góralskiej i gawęd harnasia Jędrka (start 19:00).

Kabaret Truteń ze Skawy rozbawi Was do łez w każdy czwartek wakacji. Swoje występy na Scenie Kultury na Bani będą zaczynać o godzinie 20:00.

W piątki Kultura na Bani przenosi się w czasie za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie m.in. przeboje Elvisa Presleya, Beatlesów, Modern Talking, czy grupy ABBA (start 20:00).

Scena Kultury na Bani w soboty będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:00, dzięki koncertom zespołów z Podhala. O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty z wysokiego C takich wykonawców jak Trebunie Tutki, Krzikopa, Patrycja Markowska, czy Redlin. 

W niedziele o 17:00 koncerty familijne zagrają Beti & Bobass Dzieciom, a 22 lipca najmłodszych czeka prawdziwa gratka – koncert Majki Jeżowskiej!

Nie można zapominać także o imprezach towarzyszących Kultury na Bani – zawodach biegowych Goniacka (13-14.07.) i Mistrzostwach Polski Cross Monster + Eksplozja Kolorów (28.07). Zachęcamy także do udziału w najważniejszym na Podhalu święcie muzyki i tradycji góralskich – Festynie Białczańskim (4-5.08.) z konkursami na Cepra, Ceperkę i Harnasia Roku oraz koncertami m.in. Future Folk, Kayah, Video i Kult.

Organizatorem VIII Edycji Kultury na Bani jest Terma Bania, festiwal współorganizuje Hotel Bania, a w finansowaniu uczestniczy także Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska. Patronami medialnymi wydarzenia są Tygodnik Podhalański, 24tp.pl, Podhale24, Góral Info, Region Tatry i Małopolska Online. Serdeczne podziękowania kierujemy także do naszych sponsorów, firm Kotelnica Białczańska, Tatry Ski, rhSport, Pepsi, Owoce&Warzywa Robert Marcisz, Janas, Żywiec Zdrój, Badoit, Evian, Sport Town, SportowyButik.pl oraz Centrum Wina.

Szczegółowy program dostępny na stronie internetowej: www.latonabani.pl

 

Kontakt dla mediów:

Tomasz Rzadkosz

tel: +48 692 552 047