Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2022

Kultura na Bani 2019

Obrazek artykułu Kultura na Bani 20193 lata, 3 miesiące temuWakacje 2019 w Białce Tatrzańskiej po raz kolejny upłyną pod znakiem najlepszych imprez spod znaku Kultura na Bani! W tym roku już po raz dziewiąty teren przy Hotelu i Termie Bania zamieni się w scenę goszczącą najlepsze zespoły polskiej sceny muzycznej, grupy folkowe i coverowe, a także lokalne młode zespoły. Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Kultury na Bani jest bezpłatny.

„Kultura na Bani" w ciągu poprzednich ośmiu edycji wypracowała sobie renomę festiwalu, w którym po prostu trzeba uczestniczyć. Organizacja tak dużej ilości wydarzeń kulturalnych i koncertów jest na pewno wyzwaniem, ale dzięki temu możemy zaoferować gościom kompleksu Bania, a także turystom spędzającym wakacje w Białce Tatrzańskiej, czy też na całym Podhalu, tak potężną dawkę rozrywki.” - mówi Tomasz Rzadkosz, koordynator Kultury na Bani.

Harmonogram imprez Kultury na Bani jest imponujący, każdy znajdzie coś dla siebie, niemal każdego dnia wakacji. Na Scenie Kultury na Bani wystąpią takie gwiazdy jak zespół Big Cyc (29.06.2019 r.), promujący tegoroczną trasą 30-lecie swojej działalności, oraz zespół Tulia (10.08.2019 r.), który obecnie zajmuje czołowe miejsce na polskiej folkowej scenie muzycznej, ale przy okazji odnosi niemałe sukcesy na polu muzyki trafiającej do mainstreamu. Jednak po kolei…

We wtorki na stoku Bania będziemy czekać na miłośników dobrego filmu w ramach cyklu Kino Letnie na Stoku (każdy wtorek wakacji, 21:00).

Środy wybraliśmy na dzień z Biesiadą Góralską w Restauracji Góralskiej przy wtórze kapeli góralskiej i gawęd harnasia Jędrka (każda środa wakacji, 19:00).

Tegoroczna nowość to Czwartki Unplugged, czyli spotkania z muzyką spod znaku jazz / blues / ethno / pop w nieoczywistych, akustycznych aranżacjach. (każdy czwartek wakacji, 20:00).

W piątki Kultura na Bani już po raz kolejny przeniesie nas w czasie za sprawą koncertów zespołów coverowych. W trakcie tegorocznych wakacji usłyszycie m.in. przeboje Elvisa Presleya, Beatlesów, Bryana Adamsa, grupy ABBA, Tiny Turner i AC/DC . Zwieńczeniem tego projektu będzie spektakularny występ jednego z najlepszych europejskich zespołów coverujących Pink Floyd w dniu 23.082019 r. (każdy piątek wakacji, 20:00).

Scena Kultury na Bani w soboty będzie rozbrzmiewać dźwiękami najlepszej muzyki już od godziny 18:30, dzięki koncertom młodych zespołów z Podhala. O 20:00 co sobotę czeka Was muzyczne wydarzenie tygodnia, czyli koncerty folkowe takich wykonawców jak Trebunie Tutki, Future Folk , Redlin, Balkan Scream, Krzikopa, Folk Power i Ciupaga.

W każdą niedzielę o 17:00 koncerty familijne zagrają Beti & Bobass, a na specjalnym koncercie w dniu 21 lipca wystąpi dla nas współczesna gwiazda muzyki skierowanej do młodszej widowni - hitowy boysband 4Dreamers!

Nie można zapominać także o imprezach towarzyszących Kultury na Bani – festiwalu muzyczno-biegowym Hunt Run (4-7 lipca), pikniku biegowym Goniacka (12-13 lipca) i Sport & Fun Festival (27-28 lipca). Zachęcamy także do udziału w najważniejszym na Podhalu święcie muzyki i tradycji góralskich – Festynie Białczańskim (3-4 sierpnia) z konkursami na Cepra, Ceperkę i Harnasia Roku oraz koncertami m.in. Grubson i Perfect .

Organizatorem IX Edycji Kultury na Bani jest Terma Bania, festiwal współorganizuje Hotel Bania, a w finansowaniu uczestniczy także Urząd Gminy Bukowina Tatrzańska.

Szczegółowy plan koncertowego lata można znaleźć na www.kulturanabani.pl

Kontakt dla mediów:
Tomasz Rzadkosz
tel: +48 692 552 047