Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

IV EkaMedica Goniacka Białka Tatrzańska 2019

Obrazek artykułu IV EkaMedica Goniacka Białka Tatrzańska 20194 lata, 10 miesięcy temuWszystkich miłośników biegania – zarówno tych trochę starszych jak i najmłodszych zawodników zapraszamy 13 lipca 2019 r. do Białki Tatrzańskiej. To już IV edycja popularnej ''GONIACKI" na stokach Ośrodka Narciarskiego Kotelnica. Poprzednie bardzo dobrze przyjęte przez samych biegaczy edycje gromadziły na starcie setki wytrwałych biegaczy górskich. Większość podkreślała unikalny charakter i regionalny klimat imprezy. Góralska oprawa, oryginalne upominki, świetnie zaopatrzone punkty żywieniowe dla zawodników – to wszystko składa się na bardzo pozytywne opinie i komentarze uczestników.

Startujemy w sobotę 13 lipca o godz. 8.00 rano – półmaratonem górskim “Hotel Bania Goniacka Het Na Grapę” 21km. Trasa prowadzi lokalnymi drogami szutrowymi, leśnymi ścieżkami oraz trasami zjazdowymi ośrodka. W trakcie biegu możemy rozkoszować się piękną panoramą Tatr i Podhala, przebiegamy przez głębokie wąwozy, urokliwe strumyki – oraz jak to było w poprzednich edycjach, nagle możemy znaleźć się w samym środku stada owiec, w cenie pakietu oczywiście. Pierwszych zawodników spodziewamy się na mecie w czasie ok. 1godz.45min.

Od godziny 11.00 uruchamiamy na placu głównym Strefę Smarkocy – animacje, biegi dla dzieci i nie tylko - dużo świetnej zabawy – nikt nie będzie się nudził. Dodatkowo można będzie również przetestować lokalną atrakcję jaką niewątpliwe są Monsterrollery – terenowe hulajnogi zjazdowe.

O godz. 16.00 drugi z biegów – “NUTREND Dycha Cy nie Dycha?” 10km i 1m, zawodników na szczyt Kotelnicy, gdzie znajduje się START wywozi kolej krzesełkowa ośrodka ( żeby nie zmęczyli się za bardzo tym bieganiem). Linia Startu znajduje się na wysokości ok. 900m.n.p.m. Początkowo trasa prowadzi tzw. Drogą Królewską z niewielkim przewyższeniem, w dalszej części wbiegamy na tracy narciarstwa biegowego ośrodka i na koniec pozostaje szybki i męczący zbieg o długości ok.1500m. do linii mety. Szybka, ale wymagająca trasa pozwala uzyskać najlepszym wyniki w granicach 34 min.!!!

Po obu biegach odbędą się uroczyste dekoracje zawodników, rozdanie atrakcyjnych upominków oraz konkursy z bardzo licznymi nagrodami od naszych partnerów.

Zapraszamy na stronę www.goniacka.pl – znajdują się tam szczegółowe informacje, plan imprezy oraz rejestracja zawodników online. Dla niezdecydowanych jest również możliwość rejestracji w biurze organizatora w dniu zawodów.

Zapraszamy!!!
Z góralskim pozdrowieniem, HEJ!!!
GONIACKA TEAM