Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2019

7 Pucharu Reksia

Obrazek artykułu 7 Pucharu Reksia1 rok, 4 miesiące temuSerdecznie zapraszamy do uczestnictwa w edycji 7 Pucharu Reksia, największej imprezy narciarskiej w Polsce dla dzieci i młodzieży. W zawodach biorą udział dzieci i młodzież do 13 roku życia, zarówno amatorzy jak i trenujący narciarstwo. Jest to dla wszystkich uczestników świetna zabawa w towarzystwie sympatycznego psa Reksia.
W ubiegłym roku obchodziliśmy hucznie 50. urodziny Reksia, maskotki imprezy. Obchodziliśmy je podwójnie, bo na dwóch stokach narciarskich – tradycyjnie na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej i na stoku Bania w Białce Tatrzańskiej. Zawody na stoku Bania spotkały się z ciepłym przyjęcie przez zawodników i turystów, dlatego w 2018 roku zawody Pucharu Reksia odbędą się także i tutaj. Dzięki przychylności władz miasta Bielska-Białej, zmieniliśmy także termin rozgrywania zawodów na Stoku Dębowiec na styczniowy. Nisko położony stok rok rocznie przysparzał nam kłopotów pogodowych, a co za tym idzie zawody nie zawsze odbywały się w doskonałych warunkach śniegowych. Organizując Puchar Reksia w styczniu liczymy na świetną pogodę narciarską.
Zawody Pucharu Reksia odbywają się w 2018 roku  18 marca w Hotelu i Stoku Bania w Białce Tatrzańskiej, będącym świetnym miejscem dla osób początkujących jak i rodzin z dziećmi, dysponuje doskonałym zapleczem technicznym, a okoliczna infrastruktura hotelowo-gastronomiczna będzie dodatkową zachętą dla widzów do kibicowania młodym narciarzom. Ambasadorem zawodów jest pan Andrzej Bachleda-Curuś.
W poprzednich edycjach zawodów wzięło udział niemal 4.000 zawodników, a zobaczyło na żywo prawie 15.000 widzów. Ponownie spodziewamy się wysokiej frekwencji zarówno dzieci biorących udział w zawodach, jak i osób im kibicujących.
Puchar Reksia to impreza, która ma na celu propagowanie idei sportów zimowych, integracji społeczności narciarskiej, idei fair play oraz hartowania sportowego ducha najmłodszych. To impreza na stałe wpisana do kalendarza imprez Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS.