Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2019

Relacja z Snowvolley 2019

Obrazek artykułu Relacja z Snowvolley 20193 miesiące temuPo raz drugi w historii w malowniczej scenerii Tatr, na terenie Ośrodka Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej, zawodniczki i zawodnicy rywalizowali o tytuł Mistrza Polski w Siatkówce na Śniegu „Snowvolley 2019”.

Przy dolnej stacji kolejki nr 4 przygotowane zostały dwa pełnowymiarowe boiska. Siatkówka na Śniegu jest młodą i rozwijającą się dyscypliną. Oczekuje się, że w nadchodzących latach nastąpi jej stały, rozwój, który może ostatecznie doprowadzić do włączenia Siatkówki na Śniegu do programu Zimowych Igrzysk Olimpijskich, a tym samym spowoduje, że będzie ona podążać ścieżką podobną do tej, którą rozwijała się siatkówka plażowa w latach 90tych ubiegłego wieku.

Siatkówka na Śniegu jest szybka, ekscytująca i widowiskowa, a akcje podczas meczów emocjonujące i pasjonujące głównie dlatego, że drużyny składają się z trzech osób grających.

Śnieżna odmiana siatkówki skupia w sobie kilka istotnych współgrających ze sobą elementów, których mieszanka czyni ją wyjątkową wśród gier zespołowych. Zasady gry są zbliżone do tych z siatkówki plażowej, jednak jest parę różnic. Według najnowszych przepisów Światowej Federacji Siatkówki (FIVB), każdy zespół skład się z maksymalnie 4 zawodników (w tym jeden rezerwowy), set wygrywa zespół, który jako pierwszy zdobędzie 15 punktów, uzyskując przynajmniej dwa punkty przewagi. Mecz wygrywa zespół, który wygra dwa sety.

Do turnieju męskiego zgłosiło się dwanaście zespołów, a w damskiej rywalizacji brało udział pięć zespołów. Panowie grali dwa dni i ostatecznie tytuł Mistrzów Polski zdobyli Karol Szczepanik, Michał Korycki, Piotr Groszek, Rafał Hasiak reprezentujący zespół „SVT”. Tytuł wicemistrzów zdobyli Kamil Kulbacki, Gabriel Feldman, Maciej Mata z zespołu „Wściekłe borsuki”. Trzecie miejsce przypadło drużynie „Gmina Wilczyn” w składzie Michał Muszyński, Damian Nowak, Wojciech Pernak.

Turniej damski rozegrany został w niedzielę, a na najwyższym stopniu podium stanęły Aleksandra Zdon, Justyna Tylutki, Karolina Kirszenstein oraz Izabela Błasiak. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzyń zdobyły Agnieszka Wołoszyn, Joanna Kujawska, Aleksandra Okońska, Dominika Balcerowicz z drużyny Artdenta Beach Volleyball Team. Na trzecim miejscu podium stanęły zawodniczki z drużyny „BlackTeam” w składzie Paulina Smolarek, Paulina Szczawińska, Paulina Kuzior, Nikola Witkowska.

W miasteczku Snowvolley BDB Event wraz z Lifepolska przygotowali atrakcyjną strefę wellness dla każdego. Oprócz emocjonujących meczów odwiedzający nas mogli wygrzać się w saunie i odpocząć w bali z gorącą wodą. Wszystko dzięki współpracy z Lifepolska, firmie specjalizującej się w produkcji saun i bali ogrodowych.

Organizatorem zawodów była firma BDB Event, zgodę na organizację otrzymaliśmy z Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Partnerem imprezy była firma Fortuna online zakłady bukmacherskie sp. z o.o., Gmina Bukowina Tatrzańska, Kotelnica Białczańska – Białka Tatrzańska, rhSport.

BDB Even
www.bdbevent.pl