Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

Zawody FIS na Kotelnicy!

Obrazek artykułu Zawody FIS na Kotelnicy!7 lat, 2 miesiące temuW dniach 21-22 grudnia na terenie Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska odbędą się wysokiej rangi zawody dla alpejczyków posiadających licencję FIS – Międzynarodowej Federacji Narciarskiej. Swój udział potwierdzili już narciarze należący do reprezentacji Polski, ale też m.in. Wielkiej Brytanii, Islandii, Czech czy Słowacji. Początek astronomicznej zimy zapowiada się w Białce Tatrzańskiej bardzo emocjonująco.

Impreza o nazwie Christmas FIS Competition składać się będzie z czterech slalomów. W czasie obu dni rywalizować będą zarówno kobiety jak i mężczyźni. Slalomy zostaną ustawione na trasie oznaczonej na mapie ośrodka jako „6a”. Będzie to pierwszy raz, kiedy alpejczycy ścigać się będą na tej 650-metrowej trasie, która to dołączyła do tras „1” i „2” i od tego sezonu posiada licencję FIS, pozwalającą na rozgrywanie na niej zawodów alpejskich wysokiej rangi.

Nie często na polskich stokach można podziwiać alpejczyków ścigających się w międzynarodowych zawodach FIS, zatem będzie to wyjątkowa okazja by nie tylko zobaczyć na żywo świetnych narciarzy, ale także dopingować polskich reprezentantów. Widowisko będzie z pewnością niezwykle emocjonujące, zatem organizatorzy zapraszają wszystkich pasjonatów narciarstwa alpejskiego do wspólnego kibicowania na stoku.