Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

Jedyne takie zawody na świecie! Garmin Winter Sports Festival 2023

Obrazek artykułu Jedyne takie zawody na świecie! Garmin Winter Sports Festival 20231 rok, 4 miesiące temuW dniach 10-12 lutego już po raz siódmy w historii w Białce Tatrzańskiej odbędą się jedyne na świecie zawody, w czasie których rywalizować będą specjaliści od freestyle’owych ewolucji na nartach, snowboardach i rowerach.

Na potrzeby Garmin Winter Sports Festival 2023 na głównym stoku Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska powstanie skocznia, która umożliwi zawodnikom wykonywanie ewolucji w czasie lotów na odległość przeszło 20 metrów! Tradycyjnie już zostanie przygotowane specjalne wybicie dla rowerzystów, którzy od kilku lat zadziwiają kibiców swoimi widowiskowymi skokami.

Międzynarodowe zawody FIS będą także przystankiem narciarskiego i snowboardowego Pucharu Polski PZN w konkurencji Big Air, co stwarza młodym polskim zawodnikom i zawodniczkom szansę na walkę o cenne punkty FIS.

Starty w zawodach rangi FIS to dla narciarzy i snowboardzistów wejście w świat rywalizacji na arenie międzynarodowej i bardzo ważny etap w karierze. Cieszę się, że młodzi freestyle’owcy z Polski, myślący o Pucharze Europy i tych najważniejszych arenach jak Igrzyska Olimpijskie, mogą zdobywać doświadczenie na naszych stokach.” – komentuje Adam Małysz, prezes Polskiego Związku Narciarskiego.

Garmin Winter Sports Festival w swojej 20 - letniej historii był zawsze ważnym przystankiem w karierze młodych zawodników z całej Europy. W 2023 roku po raz pierwszy w ramach imprezy rozegrany zostanie także Młodzieżowy Puchar Polski w kategorii Big Air.

Można powiedzieć, że historia zatoczyła koło. Kiedy zaczynaliśmy w 2004 roku freestyle narciarski i snowboardowy tak naprawdę raczkował. Impreza rosła razem z zawodnikami, z których wielu zakończyło już kariery. W tym roku w niedzielę, po zawodach FIS, oddajemy specjalnie przebudowane skocznie najmłodszym zawodnikom i zawodniczkom, dla których nie ma prawdziwego ośrodka narciarskiego bez snowparku.” - tłumaczy Andrzej Lesiewski, organizator wydarzenia.

Jak na freestyleową imprezę przystało, na stoku nie zabraknie pozytywnych emocji i dobrej muzyki, o które zadba Red Bull. Jeżeli zatem uwielbiasz sportową rywalizację i lubisz poszaleć na nartach lub snowboardzie, w dniach 10-12 lutego wybierz się do Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Więcej informacji: