Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2022

Zimowa akcja - LEGO City

Obrazek artykułu Zimowa akcja - LEGO City2 miesiące, 1 tydzień temu,,Zróbmy coś czadowego” już tej zimy! Kultowe minifigurki w ogromnych rozmiarach zagoszczą w te ferie w Białce Tatrzańskiej. Dla fanów klocków LEGO szykuje się atrakcja, jakiej jeszcze nie było.

30 stycznia 2022 roku: Ferie zimowe to czas, kiedy dzieci mogą oderwać się od nauki i na dwa tygodnie skupić na swoich pasjach i ulubionych rozrywkach. Cześć z nich przeniesie się do świata gier oraz zabawek, pozostali wyjadą na rodzinne wycieczki. A gdyby białe szaleństwo można było połączyć z zabawą klockami LEGO®? To jest możliwe! Najnowsza kampania LEGO City pod hasłem „Zróbmy coś czadowego!” zaprasza dzieci do tworzenia nowych i pełnych akcji historii. Marka LEGO z tej okazji prezentuje odświeżone ponadczasowe zestawy: LEGO® City Akcja strażacka i policyjny pościg (60319), LEGO® City Szpital (60330) oraz LEGO® City Posterunek policji (60316). Zestawy te i pochodzące z nich minifigurki kojarzą się z akcją, tempem i przygodą, doskonale więc urozmaicą dynamiczne otoczenie stoku narciarskiego w czasie zimowych ferii. Już od 28 stycznia br. mieszkańcy i turyści w Białce Tatrzańskiej będą mieli niezwykłą okazję, by się o tym przekonać.

Do 160-centymetrowych „minifigurek” z kultowych zestawów LEGO City, ulokowanych w kilku miejscach na terenie stoku Kotelnica Białczańska, będzie można swobodnie podejść i zrobić sobie zdjęcie. Instalacja będzie czynna do końca lutego br. Dzięki nim dzieci będą mogły uwolnić wodze fantazji i ożywić ulubione postaci z serialu LEGO City Adventures. Fani straży pożarnej z pewnością zachwyci dzielna strażaczka w trakcie akcji ratowniczej. Młodzi adepci jazdy na nartach będą bacznie obserwowani przez policjanta, który mierzy prędkość. Uważajcie, by nie przekroczyć dozwolonej prędkości! Z kolei dzieci marzące o wyprawie z kosmos, będą mogły wraz z astronautą wystartować w kosmiczną przygodę na szczyt kolejki. Wszystkie „minifigurki” umieszczono w nieoczywistych miejscach, pełnych dynamizmu, pobudzających dziecięcą wyobraźnię, zachęcających do działania oraz tworzenia w głowie najróżniejszych, niestworzonych scenariuszy zabawy. Dzięki temu dzieci będą mogły wraz z marką LEGO przenieść się w zupełnie inny wymiar zabawy na śniegu z pomocą swojej wyobraźni.

- Wspieranie dzieci w rozwoju ich zainteresowań i nauka poprzez zabawę to misja Grupy LEGO. Dzięki akcji ,,Zróbmy coś czadowego” i białczańskim instalacjom chcemy zaprosić najmłodszych w podróż, w której będą przekraczać granice między trzema światami – tym realnym, swoją wyobraźnią i rzeczywistością wirtualną. A wszystko to w ciekawej, angażującej formie, pośród dynamicznie zmieniających się warunków i rozwijających wyzwań. W te ferie Białka Tatrzańska to dla wszystkich fanów klocków LEGO obowiązkowy punkt na mapie Polski – mówi Anna Pietrzak, Brand Manager w LEGO Polska.

LEGO® City poprzez swoją akcję zachęca, by (nie tylko) tej zimy aktywnie podążać za marzeniami i realizować je od najmłodszych lat. Rozwijając kreatywność i ciekawość świata, dzieci, niezależnie od wieku, budują w sobie siłę i zdobywają nowe umiejętności. Gotowi na górską wyprawę do świata LEGO? Widzimy się w Białce!

* * *

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt:
Jakub Świerbiołek
telefon: 518 526 599
e-mail:

O Grupie LEGO

Misją Grupy LEGO jest inspirowanie i rozwijanie przyszłych projektantów i konstruktorów poprzez zabawę. System zabawy LEGO, którego fundamentem są klocki LEGO, pozwala dzieciom i fanom budować i przebudowywać wszystko to, co potrafią sobie wyobrazić.

Grupa LEGO została założona w Billund w Danii w 1932r. przez Olego Kirka Kristiansena. Nazwa firmy pochodzi od dwóch duńskich słów LEg GOdt, które oznaczają „baw się dobrze”. Dzisiaj Grupa LEGO wciąż jest przedsiębiorstwem rodzinnym z siedzibą w Billund, ale jej produkty są sprzedawane w ponad 130 krajach świata.