Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2021

XXIII Festyn Białczański

Obrazek artykułu XXIII Festyn Białczański2 lata, 3 miesiące temuSezon zimowy 2018/2019 w Białce Tatrzańskiej dobiegł końca. Nie oznacza to jednak, że stoki Kotelnicy Białczańskiej zostaną ponownie otwarte dopiero z początkiem zimy. Przyszła pora na sezon letni i kolejną edycję największej imprezy lata pod Tatrami – przed nami XXIII Festyn Białczański!

Festyn Białczański to impreza z wieloletnimi tradycjami. Organizowany jest nieprzerwanie od 1996 roku, początkowo nad brzegiem rzeki Białki, zaś od 2006 roku zagościł na stałe u stóp Kotelnicy Białczańskiej. Pierwszy sierpniowy weekend (3-4.08) wypełniony będzie wieloma atrakcjami, na które w imieniu głównego organizatora – Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska - zapraszamy zarówno mieszkańców jak i turystów.

Tak, jak sama impreza na stałe wpisała się w kalendarz letnich atrakcji pod Tatrami, tak i pewne jej elementy od lat są niezmienne. Jak co roku odbędzie się więc szereg konkurencji, w tym ta najważniejsza – Wybory Harnasia Roku 2019. Kilkunastu młodzieńców z całego Podhala będzie rywalizowało o ten zaszczytny tytuł popisując się między innymi swoimi zdolnościami tanecznymi i wokalnymi. A wszystko pod okiem czujnego jury, w skład którego wejdą osoby, które o góralszczyźnie wiedzą wszystko.

Przygotowaliśmy coś również dla osób mieszkających poza terenem Podhala – Wybory Cepra i Ceperki Roku. Na śmiałków, którzy zechcą powalczyć o ten tytuł czekają najpierw Harnasiowe Próby. Po ich pomyślnym przejściu będzie można walczyć w konkurencji finałowej w której zaplanowano szereg zadań jak m.in. picie wody na czas, tor przeszkód, konkurs wiedzy o regionie oraz dla Ceperek „kiernicka”, czyli góralski robot kuchenny a dla Ceprów „harnasiowe młotki”.

Ci, którzy nie odważą się powalczyć w głównych konkurencjach będą mogli spróbować swoich sił podczas meczu piłkarskiego oraz zawodów wędkarskich. Nie zapominamy również o rodzinach z dziećmi – jak co roku specjalnie dla nich zorganizujemy Rodzinną Familiadę. A dla najmłodszych będzie także szereg innych atrakcji – w tym zarówno sport jak i dobra zabawa.

Jak co roku zadbaliśmy także o doskonałą muzykę. W tym roku na scenie pod Kotelnicą gościć będziemy m.in. Grubsona, Poparzonych Kawą Trzy a także legendę polskiej muzyki rockowej – zespół PERFECT. Po koncertach na wszystkich, którzy w tych dniach zdecydują się odwiedzić Białkę Tatrzańską, czeka zabawa do białego rana w rytmach muzyki góralskiej.

Do sierpnia pozostało jeszcze trochę czasu, ale już dzisiaj gorąco wszystkich zapraszamy. Zarezerwujcie sobie termin 3 i 4 sierpnia, a napewno nie będziecie rozczarowani! Szczegółowy program imprezy wkrótce.

PATRON MEDIALNY: