Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

Wojsko w górach

Obrazek artykułu Wojsko w górach8 miesięcy, 1 tydzień temuJuż 5 sierpnia podczas Kotelnica Summer Festiwal gościć będą przedstawiciele Wojska Polskiego. Tego dnia będziecie mogli zobaczyć m.in. M120 Rak – moździerz samobieżny kalibru 120mm, Honker Harris, Węzłowy Wóz Kablowy WWK – 10/C oraz sprzęt spadochronowy.

Kotelnica Summer Festival tuż, tuż. Już od piątku 4 sierpnia czekają nas 3 dni pełne atrakcji, m.in. wybór Harnasia, Cepra i Ceperki Roku 2023, biegi z przeszkodami HUNT RUN, liczne występy artystyczne a także niespodzianka.

W sobotę 5 sierpnia, w ramach promocji służby wojskowej zagoszczą u nas przedstawiciele Wojska Polskiego. Będzie można zobaczyć nowoczesne wyposażenie, m.in. M120 Rak – moździerz samobieżny kalibru 120mm, Honker Harris, Węzłowy Wóz Kablowy WWK – 10/C oraz sprzęt spadochronowy.

Jeśli jesteście zainteresowani służbą wojskową, jest to świetna okazja aby na miejscu uzyskać więcej informacji u przedstawiciela Wojskowego Centrum Rekrutacji w Nowym Targu.

Na zaproszenie organizatorów, Zakłady Mechaniczne Tarnów, przedsiębiorstwo Polskiej Grupy Zbrojeniowej, udostępniają strzelnicę kontenerową.

Dorośli mogą skorzystać z bojowego treningu strzeleckiego pod okiem instruktora, a dzieciom umożliwiamy strzelanie laserowe. 

Osoby, które w tym dniu, na miejscu u przedstawicieli Wojskowego Centrum Rekrutacji z Nowego Targu złożą wniosek o pełnienie czynnej służby wojskowej, będą mogły strzelić poza kolejnością.

Możliwość skorzystania z treningu bojowego na strzelnicy uzyskają uczestnicy eliminacji na Cepra i Ceperkę Roku. W kategorii Cepra, 3 najlepsi panowie i 3 najlepsze panie w kategorii Ceperki, otrzymają możliwość odbycia treningu bojowego na strzelnicy. Eliminacje zaczynamy o godzinie 10:00 więc ok. 11:00 rozdamy pierwsze wejściówki na strzelnicę a ostanie o 15:00.

Finaliści, o godz. 15:20, przed wejściem na scenę rozpoczną dodatkową konkurencję - strzelanie na celność. Ta konkurencja nie jest obowiązkowa ale możliwość zdobycia kolejnych punktów jest chyba wystarczającą zachętą do udziału w niej. Kandydaci na Cepra i Ceperkę, pamiętajcie aby mieć przy sobie dowód osobisty.

Serdecznie zapraszamy. Nie może Was zabraknąć.

STRZELNICA

Strzelnica czynna od godz.11 do 18 (przerwy od 13:30 do 14:00, oraz od 16:00 do 16:20). W godzinach 11:00 - 11:45 oraz 17:30 - 18:00 strzelnica zostanie udostępniona dzieciom do strzelania laserowego. Ograniczona ilość miejsc na strzelnicy.

UWAGA:

Do bojowego treningu strzeleckiego mogą być dopuszczone osoby pełnoletnie, po okazaniu dowodu osobistego.

Obsługa strzelnicy zastrzega sobie prawo odmówienia wykonania treningu bojowego osobom będącym pod wpływem alkoholu lub środków odurzających a także w innych przypadkach, bez obowiązku podania przyczyny odmowy.