Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2019

Spartan Sprint Kotelnica Białczańska! Polacy na podium na rozpoczęcie sezonu!

Obrazek artykułu Spartan Sprint Kotelnica Białczańska! Polacy na podium na rozpoczęcie sezonu!6 miesięcy, 3 tygodnie temuW sobotę, 18 maja na stoku Kotelnicy Białczańskiej odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Spartan. Z dystansem Sprint, czyli 20 przeszkodami zmierzyło się blisko 1500 uczestników. Trasa liczyła 6,3 km. Nie zabrakło także najmłodszych – z łatwiejszymi wersjami przeszkód oraz własną wersją trasy zmierzyło się blisko 200 dzieci.

Fala elita, czyli zawodników walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe wystartowała o godzinie 9:00. Kwadrans później ruszył czas dla elity kobiet. Najlepszy na trasie okazał się Polak – Piotr Łobodziński, który przekroczył linię mety z czasem 35:05. Kolejne miejsca na podium należały do Słowaków – Petera Mlynara oraz Petera Ziski. Także wśród kobiet nie zabrakło sukcesów biało-czerwonych. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Baranowska, która musiała oddać wyższość Eszter Hortobágyiovej. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Martina Fabiánová.

Trasa Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Na uczestników w sobotę czekały zasieki, ściany, równoważnie czy wspinaczka na linę. Za nieukończenie przeszkody uczestnik musiał wykonać karne 30 burpees, czyli tzw. „padnij-powstań”. Po ukończeniu biegu widać było prawdziwą satysfakcję, o której przypominać będzie pamiątkowy medal.

Zdjęcia z biegu już niebawem na oficjalnym fanpage Spartan Race Polska: https://www.facebook.com/SpartanRacePoland/?fref=ts

Po Kotelnicy Spartan zmierza do Krynicy, czyli swojej kolebki w Polsce. W dniach 24-25 sierpnia odbędzie się Ultra Trifecta Weekend w Krynicy-Zdrój, czyli 3 wyścigi w przeciągu zaledwie dwóch dni: od ekstremalnego Ultra (50+ km) przez Super (13+ km) aż po ponownie dystans Sprint!

Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od pięciu lat.

Kontakt dla mediów
Łukasz Łyczkowski
PR & Media Specialist
e-mail:
tel: +48 606 825 276

Spartan Race to innowacyjny bieg przeszkodowy na światową skalę. Trzy podstawowe biegi różnią się dystansem, liczbą przeszkód i trudnością. Dystans Spartan SPRINT (5+km, 25+ przeszkód), Spartan SUPER (13+ km, 30+ przeszkód) i Spartan BEAST (20+ km , 35+ przeszkód). Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem. Jeśli uczestnik pokona te 3 dystanse- zdobywa specjalny medal zwany TRIFECTA.

Organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży (dystans 750 m-2,5 km), Spartan Special (bieg dla osób niepełnosprawnych lub upośledzonych). Dla najbardziej wymagających oferowane jest grupowe Hurricane Heat (wyzwanie w stylu-bootcamp) oraz Ultra Beast (40+ km, 60+ przeszkód).