Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2023

Spartan Sprint Kotelnica Białczańska! Polacy na podium na rozpoczęcie sezonu!

Obrazek artykułu Spartan Sprint Kotelnica Białczańska! Polacy na podium na rozpoczęcie sezonu!3 lata, 10 miesięcy temuW sobotę, 18 maja na stoku Kotelnicy Białczańskiej odbyło się pierwsze w tym roku wydarzenie z cyklu Spartan. Z dystansem Sprint, czyli 20 przeszkodami zmierzyło się blisko 1500 uczestników. Trasa liczyła 6,3 km. Nie zabrakło także najmłodszych – z łatwiejszymi wersjami przeszkód oraz własną wersją trasy zmierzyło się blisko 200 dzieci.

Fala elita, czyli zawodników walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe wystartowała o godzinie 9:00. Kwadrans później ruszył czas dla elity kobiet. Najlepszy na trasie okazał się Polak – Piotr Łobodziński, który przekroczył linię mety z czasem 35:05. Kolejne miejsca na podium należały do Słowaków – Petera Mlynara oraz Petera Ziski. Także wśród kobiet nie zabrakło sukcesów biało-czerwonych. Drugie miejsce zajęła Katarzyna Baranowska, która musiała oddać wyższość Eszter Hortobágyiovej. Na najniższym stopniu podium uplasowała się Martina Fabiánová.

Trasa Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Na uczestników w sobotę czekały zasieki, ściany, równoważnie czy wspinaczka na linę. Za nieukończenie przeszkody uczestnik musiał wykonać karne 30 burpees, czyli tzw. „padnij-powstań”. Po ukończeniu biegu widać było prawdziwą satysfakcję, o której przypominać będzie pamiątkowy medal.

Zdjęcia z biegu już niebawem na oficjalnym fanpage Spartan Race Polska: https://www.facebook.com/SpartanRacePoland/?fref=ts

Po Kotelnicy Spartan zmierza do Krynicy, czyli swojej kolebki w Polsce. W dniach 24-25 sierpnia odbędzie się Ultra Trifecta Weekend w Krynicy-Zdrój, czyli 3 wyścigi w przeciągu zaledwie dwóch dni: od ekstremalnego Ultra (50+ km) przez Super (13+ km) aż po ponownie dystans Sprint!

Spartan to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje rozgrywane są od pięciu lat.

Kontakt dla mediów
Łukasz Łyczkowski
PR & Media Specialist
e-mail:
tel: +48 606 825 276

Spartan Race to innowacyjny bieg przeszkodowy na światową skalę. Trzy podstawowe biegi różnią się dystansem, liczbą przeszkód i trudnością. Dystans Spartan SPRINT (5+km, 25+ przeszkód), Spartan SUPER (13+ km, 30+ przeszkód) i Spartan BEAST (20+ km , 35+ przeszkód). Trasa wyścigu usiana jest różnymi przeszkodami: błotem, drutem kolczastym, ścianami, linami i ogniem. Jeśli uczestnik pokona te 3 dystanse- zdobywa specjalny medal zwany TRIFECTA.

Organizowane są również biegi dla dzieci i młodzieży (dystans 750 m-2,5 km), Spartan Special (bieg dla osób niepełnosprawnych lub upośledzonych). Dla najbardziej wymagających oferowane jest grupowe Hurricane Heat (wyzwanie w stylu-bootcamp) oraz Ultra Beast (40+ km, 60+ przeszkód).