Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

Rafał Sypień najlepszy podczas dwunastego OSCYPa!

Obrazek artykułu Rafał Sypień najlepszy podczas dwunastego OSCYPa!4 lata, 2 miesiące temuJibbowy snowpark dwunastej edycji OSCYP Snowboard Contest najlepiej wykorzystał Rafał Sypień, zdobywając pierwsze miejsce w snowboardowej rywalizacji. Tuż za nim był Wojtek Pawlusiak, a podium zamknął Marek Rauba.

To był niezywkle emocjonujący dzień na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Od samego rana ekstremalni sportowcy przygotowywali się do zawodów. Przy muzyce serwowanej przez Red Bulla i sokach prasowanych na zimno od partnera Soki Słońce, OSCYP ruszył po raz dwunasty w historii.

Czekając na pierwsze triki polskich snowboardzistów, publiczność skorzystała z testów sprzętu Burton Snowboards, a także zapoznała się z nowym modelem kamery GoPro Hero8 Black. Było też mnóstwo dodatkowych atrakcji od radiowej Czwórki. Wszystko tworzyło idealne podłoże pod snowboardową rywalizację.

Po intensywnej sesji treningowej, w okolicach południa ruszył główny konkurs. Od razu posypały się klasyczne jibbowe triki, wykorzystujące pełny potencjał przygotowanych przez Park Pirates przeszkód. Zdaniem sędziów riderem, który najlepiej zaprezentował swoje umiejętności, był Rafał Sypień. Dzięki takim trikom jak Cab 180 do BS 540, pochodzący ze Śląska zawodnik stanął na najwyższym miejscu podium. Drugie miejsce zajął Wojtek Pawlusiak, pokazujący między innymi BS noseslide pretzel back on switch 50-50. Jury wyróżniło także Marka Raubę niepowtarzalny styl i takie triki jak BS 180 50-50 Cab 360. „W tym roku stworzono bardzo ciekawy setup pod jibby, dlatego wszyscy zawodnicy mogli skupić się na jednym stylu jazdy,” powiedział Rafał Sypień po ceremonii wręczenia nagród. „Cieszę się, że udało mi się wygrać w tej edycji, bo faworytów było co najmniej kilku.”

Po zakończeniu głównych zawodów zorganizowano Soki Słońce Best Trick, podczas którego również najlepiej zaprezentował się Rafał Sypień. Za swoje triki zdobył soczny detoks i sesję jogi, o łącznej wartości 2500 zł.

Tak zakończyła się kolejna edycja OSCYPa, na stoku Kotelnica w Białce Tatrzańskiej. Zdjęcia i inne materiały z tej edycji będą publikowane na kanałach social media. Zachęcamy do śledzenia!

PEŁNE WYNIKI OSCYP SNOWBOARD CONTEST 2020:

    • Rafał Sypień
    • Wojtek Pawlusiak
    • Marek Rauba

SŁOŃCE BEST TRICK

  • Rafał Sypień

Facebook: http://www.facebook.com/oscypcontest
Instagram: @oscypcontest