Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2022

Historyczne Mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu SnowVolley w Polsce

Obrazek artykułu Historyczne Mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu SnowVolley w Polsce3 lata, 11 miesięcy temuW dniach 10-11 marca w Kotelnicy w Białce Tatrzańskiej odbędą się Mistrzostwa Polski w siatkówce na śniegu, zawodnicy i zawodniczki rywalizować będą o tytuł mistrza i mistrzyni kraju.

Tak prestiżowy tytuł został przyznany na posiedzeniu Zarządu Polskiego Związku Piłki Siatkowej 7 lutego 2018r. Czekaliśmy na to trzy lata, cierpliwie budując zaufanie Polskiej Siatkówki. Pierwszy turniej Snow Volley został zorganizowany w 2015 roku, wtedy siatkarki i siatkarze rywalizowali w Andrychowie, w ośrodku Czarny Groń w Rzykach o Puchar Prezesa PZPS. Kolejna odsłona odbyła się w 2017 roku w Wiśle i Kotelnicy Białczańskiej – w ubiegłym roku zawody miały rangę Pucharu Polski. Obecnie przygotowywany przez nas jedyny turniej Snow Volley w 2018 roku dzięki przychylności i za zgodą Polskiego Związku Piłki Siatkowej rozegrany zostanie w ramach mistrzostw Polski – mówi współorganizator Marcin Strządała. Dzięki temu dołączyliśmy do grona 17 państw organizujących mistrzostwa kraju w tej zyskującej popularność dyscyplinie. Jest to niezwykle ważne, gdyż daje możliwość startu najlepszym polskim duetom w turniejach rangi europejskiej.

Na Kotelnicy odbędą się turnieje dla kobiet i mężczyzn. Rywalizacja na śniegu odbywa się zgodnie z regulaminem siatkówki plażowej, a zasadniczą różnicą są stroje zawodników. Prócz sportowej rywalizacji zaplanowano atrakcje, animacje i konkursy dla kibiców.

Choć siatkówka na śniegu to dyscyplina sportowa z krótkim stażem, warto zauważyć, iż Polska może się pochwalić sukcesami na arenie międzynarodowej. Najbardziej utytułowanym zawodnikiem jest Michał Matyja, który zdobył w swojej karierze mistrzostwo świata i Europy na śniegu.

Aktualnie siatkówka na śniegu jest dyscypliną pokazową podczas odbywających się w PyeongChang zimowych Igrzysk Olimpijskich, co jest kolejnym krokiem podjętym  w staraniach o wpisanie jej na listę sportów olimpijskich. Dlatego tak ważne jest, by siatkówka na śniegu stale rozwijała się w naszym kraju i dawała siatkarzom możliwość startu w turniejach najwyższej rangi – dodaje Marcin Strządała.