Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2018

Działo się! Pierwszy dzień XXI Festynu Białczańskiego za nami

Obrazek artykułu Działo się! Pierwszy dzień XXI Festynu Białczańskiego za nami11 miesięcy, 1 tydzień temu"Będzie, będzie zabawa, będzie się działo...!" - te słowa piosenki jednego z naszych muzycznych gości okazały się być prorocze. Pierwszy dzień Festynu w Białce Tatrzańskiej upłynął pod znakiem doskonałej zabawy. Wybory Cepra i Ceperki Roku oraz koncerty gwiazd polskiej muzyki zgromadziły wokół sceny, bagatela, 17 tysięcy osób .

Zabawa od samego rana

Część z uczestników białczańskiej imprezy zaczęła świętowanie już od wczesnych godzin porannych. Mowa tu o dzielnych wędkarzach, którzy już o 9 stanęli do boju o Puchar Białki w wędkarstwie muchowym. To już IV edycja konkursu, który od początku cieszy się dużą popularnością wśród lokalnych wędkarzy. Po zaciętej walce zwycięzcą okazał się Krystian Scisłowicz z koła wędkarskiego Białka  

Ceper i Ceperka Roku wybrani!

Kiedy wędkarze znajdowali się na półmetku swojej rywalizacji, do boju wkraczali już kandydaci na Cepra i Ceperkę Roku. Tegoroczni uczestnicy pochodzili z różnych stron kraju, a wszystkich sprawiedliwie łączyło jedno: nie byli góralami. Kandydaci dzielnie stawiali jednak czoła wymagającym konkurencjom, które sprawdzały ich góralskie umiejętności. Do finału zabawy dotarło 5 dzielnych kobiet oraz 5 bohaterskich mężczyzn. Po wymagających zadaniach, wśród których znajdowały się m.in. tor przeszkód, konkurs wiedzy o regionie i picie wody na czas, wyłoniono zwycięzców. Zostali nimi Magdalena Kotela z Chrzanowa  oraz  Mateusz Pitala z  Świątnik Górnych

Szał na koncercie Bednarka

Po emocjach związanych z wyborami Cepra i Ceperki Roku, przyszedł czas na długo wyczekiwany koncert pierwszej z naszych gwiazd. Kiedy na scenie pojawił się Kamil Bednarek, publiczność oszalała z radości. "Takie chwile jak te, nie zdarzają się zbyt często" - słowa jego piosenki doskonale oddają klimat panujący wokół sceny.

Rockowe uderzenie, czyli koncert zespołu Piersi

Po koncercie Kamila Bednarka publiczność była rozpalona do czerwoności. Kiedy na scenę wkroczyli członkowie zespołu Piersi, atmosfera stała się jeszcze gorętsza. Autorzy hitu "Bałkanica" porwali do tańca i śpiewu gości Festynu, dając popis swoich umiejętności wokalnych, jak również showmańskich.

A na deser... koncert fajerwerków

A kiedy wydawało się, że już nie może być bardziej gorąco, niebo nad Białką rozpalił festiwal kolorów. Pokaz sztucznych ogni był genialnym podsumowaniem pierwszego dnia Festynu, który zgromadził tego dnia wokół sceny aż 17 tysięcy osób. To jednak nie koniec. Już w niedzielę (6 sierpnia) kolejny, emocjonujący dzień Festynu, podczas którego odbędą się Wybory Harnasia i koncert Ani Dąbrowskiej. Tu również będzie się działo!