Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2024

27 czerwca start sezonu letniego

Obrazek artykułu 27 czerwca start sezonu letniego4 tygodnie, 1 dzień temuRozpocznij lato z przytupem na Kotelnicy Białczańskiej!
 
Kotelnica to atrakcje nie tylko dla miłośników zimy i szusowania. W tym czasie zamieniamy narty i deskę na kierpce i ruszamy w takt góralskiej muzyki i podhalańskiego folkloru w pięknych okolicznościach przyrody.
 
Już od 27 czerwca zapraszamy wszystkich na niezapomniane rozpoczęcie sezonu letniego na Kotelnicy Białczańskiej. Czekają na Was różnorodne atrakcje, które umilą każdy letni dzień i dostarczą niezapomnianych wrażeń. Oto szczegółowy opis każdej z nich:
 
### Kolej linowa
Rozpocznij swoją przygodę od wyjazdu na szczyt koleją linową. Codziennie czynna, od poniedziałku do czwartku w godzinach 10:00-19:00, a w weekendy od 10:00 do 20:00, oferuje wspaniałe widoki na okoliczne góry. Przejażdżka tą koleją to idealny sposób na podziwianie malowniczych krajobrazów i szybkie dotarcie na szczyt. Jest to dobry punkt startowy do dalszych eskapad i spacerów.
 
### Karczma na szczycie
Po przyjeździe na szczyt, koniecznie odwiedź regionalną karczmę na wysokości 917 m n.p.m. Tutaj możesz skosztować tradycyjnych dań kuchni góralskiej, delektując się jednocześnie panoramicznym widokiem na Tatry, Gorce i Pieniny. To doskonałe miejsce na odpoczynek i nabranie sił przed kolejnymi atrakcjami, których w okolicy nie brakuje. Nic tak nie smakuje jak moskol z bryndzą na szczycie góry!
 
### Wioska skrzatów
Dla najmłodszych przygotowaliśmy "Wioskę skrzatów". To magiczne miejsce pełne kolorowych domków i zabawek, które zapewnią dzieciom wiele godzin wspaniałej zabawy. Wioska skrzatów to darmowa atrakcja, która z pewnością zachwyci każdego malucha. Dorośli poczują się jak Guliwer podczas swoich podróży.
 
### Trasy rowerowe
Okolice Kotelnicy oferują różnorodne trasy rowerowe, odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rowerzystów. To idealna okazja, by aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu i odkrywać piękno tatrzańskiej przyrody. A przy okazji, kto wie, może spotkasz jakiegoś zbłąkanego kozła na swojej trasie?
 
### Monsterrollery
Dla poszukiwaczy adrenaliny przygotowaliśmy zjazdy na monsterrollerach – specjalnych górskich hulajnogach. To świetna zabawa, która dostarczy mocnych wrażeń i niezapomnianych emocji. Poczuj wiatr we włosach i krzyknij "hej ho!" jak prawdziwy góral.