Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2022

18. zimowy sezon na Kotelnicy Białczańskiej już za nami!

Obrazek artykułu 18. zimowy sezon na Kotelnicy Białczańskiej już za nami!3 lata, 5 miesięcy temuW niedzielę 7 kwietnia 2019 w Białce Tatrzańskiej ostatnimi szusami pożegnamy sezon zimowy 2018/2019. Był to już 19. rok działalności największego ośrodka narciarskiego na Podhalu – Kotelnicy Białczańskiej.

Miniona zima okazała się niezwykle łaskawa dla włodarzy stacji narciarskich. Dzięki intensywnym opadom na początku stycznia białego puchu było wszędzie pod dostatkiem, co z pewnością przyczyniło się do świetnych warunków na stokach aż do początku kwietnia.

Zima 2018/2019 przyniosła też wiele emocji związanych z pełnym kalendarzem imprez. W tym sezonie stoki Kotelnicy Białczańskiej były areną nie tylko narciarskich czy snowboardowych rywalizacji (m.in. OSCYP Contest, Garmin Winter Sports Festival, II zawody telemarkowe, Burton Junior Jam, IX Puchar Prezesa, Easter Jam) ale również zmagań w biegach narciarskich (Ogólnopolskie Zawody w Biegach Narciarskich) czy meczach siatkówki (Mistrzostwa Polski w Siatkówce na Śniegu „Snowvolley 2019”). Po raz pierwszy też odbyły się zawody skitourowe – Kotelnica Skitour Challenge 2019. Jak co roku olbrzymim zainteresowaniem cieszyły się zawody na stworzonych samodzielnie pojazdach, czyli Mobilna Ścigacka – zjazd na byle czym. Największe zimowe wydarzenia zgromadziły u stóp Kotelnicy tłumy turystów oraz mieszkańców pobliskich miejscowości, którym to dostarczyły sporą dawkę pozytywnej energii.

Osiemnasty narciarski sezon działalności Kotelnicy Białczańskiej przechodzi zatem do historii. W oczekiwaniu na kolejną zimę trwają już intensywne przygotowania do letnich wydarzeń w Białce Tatrzańskiej. Szykuje się sporo ciekawych i emocjonujących imprez, o których na bieżąco będziemy informować na naszych stronach internetowych.

Wraz z początkiem wakacji, jak co roku, letnią pracę rozpoczyna kolej krzesełkowa z numerem I. Na górze, na turystów czeka wiele atrakcji. Największą z nich jest oczywiście, zapierająca dech w piersiach, panorama Tatr, Gorców i Pienin, którą podziwiać można z tarasu widokowego zlokalizowanego przy Karczmie Kotelnica. Na szczycie znajduje się też m.in. plac zabaw „Wioska skrzatów”, który będzie nie lada gratką dla najmłodszych turystów. Na najbardziej popularny szczyt w Białce Tatrzańskiej dostać się można wraz z rowerem czy monsterrollerem, których wypożyczalnia znajduje się u podnóża wzniesienia a samo miejsce stanowi świetny punkt startowy dla wielu wycieczek pieszych i rowerowych. W sezonie letnim na odwiedzających czeka też trasa downhillowa. U stóp Kotelnicy odbędzie się również największa coroczna impreza na Podhalu – XXIII Festyn Białczański.

Lato w Białce Tatrzańskiej zapowiadają się bardzo interesująco. Nie można tego przegapić!