Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2019

Drugi dzień Festynu pod znakiem testosteronu i nostalgii

Obrazek artykułu Drugi dzień Festynu pod znakiem testosteronu i nostalgii1 rok, 6 miesięcy temuPełna gama emocji towarzyszyła uczestnikom drugiego dnia Festynu Białczańskiego, którzy licznie zgromadzili się pod sceną Kotelnicy . Piłkarze, zbójnicy i ona jedna - subtelna i nostalgiczna Ania Dąbrowska. Zobacz, co wydarzyło się podczas niedzielnego świętowania w Białce!

Nie ma niedzieli bez Familiady

Drugi dzień białczańskiej imprezy rozpoczęły rodzinne zmagania w ramach odbywającej się pod główną sceną Familiady. Jak co roku czteroosobowe rodziny stanęły do rywalizacji w emocjonujących konkurencjach, takich jak Labirynt Maryny, Zbójnicki Dart czy Ceprostrada. Z konkurencjami najlepiej poradziła sobie rodzina Jarkowskich z Wadowic .

Liga Mistrzów w Białce

W czasie, kiedy rodziny dzielnie walczyły w zbójnickich konkurencjach, na pobliskie boisko wybiegli Old Boysi reprezentujący drużyny Watry Kotelnica i Wisłoki Dębica. Dzięki świetnej grze i gorącemu dopingowi publiczności, po najwyższy laur sięgnął zespół z Dębicy , pokonując Watrę  wynikiem 7:3 Piłkarze obydwu drużyn dali piękny popis swoich piłkarskich umiejętności, sprawiając, że kibice mogli poczuć się niemal jak na finale Ligi Mistrzów.

Harnaś Roku może być tylko jeden

Kulminacyjnym punktem niedzielnej imprezy były wybory Harnasia. Jak co roku, do walki o ten zaszczytny tytuł stanęli śmiałkowie z najznamienitszych góralskich rodów. Każdy z nich z pełnym zaangażowaniem pokonywał trudne konkurencje, wśród których znalazły się m.in. konkursy śpiewu i tańca, operowanie ciupagą, a także konkurencje sprawnościowe. Spośród  sześciu kandydatów wyłoniono jednego zwycięzcę. Został nim Michał Sęk z Białki Tatrzańskiej. To on przez kolejny rok będzie reprezentował Powiat Tatrzański na największych imprezach.

Magiczny koncert Ani Dąbrowskiej

A po pełnych testosteronu rywalizacjach, przyszedł czas na uspokojenie emocji. Na scenę wyszła Ania Dąbrowska i rozkołysała tłum, wyśpiewując swoje najpiękniejsze, nostalgiczne ballady. Nie jednemu góralowi w oku błysnęła łza wzruszenia!

Tegoroczny Festyn Białczański dobiegł już końca. Za nami 2 dni wspaniałej zabawy, w której wzięło udział blisko 28 tysięcygości. Podczas tegorocznej edycji nie zabrakło ducha sportowej rywalizacji, doskonałej muzyki i wzruszeń. Już teraz odliczamy dni do przyszłorocznego spotkania!