Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2017

Lindada już 17 czerwca w Białce Tatrzańskiej!

Obrazek artykułu Lindada już 17 czerwca w Białce Tatrzańskiej!11 godzin, 6 minut temuJuż 17 czercaa 2017 na parkingu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska odbędzie się niezwykła impreza – Lindada, podczas której na jednej scenie będzie można podziwiać przedstawicieli trzech kultur: podhalańskiej, spiskiej oraz romskiej. Wspólne występy podtrzymują tradycję oraz gromadzą olbrzymią widownię.

Tegoroczna impreza będzie już 15. edycją Gminnego Festynu „U Zbiegu Kultur – Lindada”. To wielkie wydarzenie, corocznie organizowane na terenie gminy Bukowina Tatrzańska jest świetną okazją do wspólnego biesiadowania przy występach znakomitych zespołów regionalnych, pochodzących z okolicznych terenów. Festyn jest ponadto doskonałą promocją dla kultury górali podhalańskich, Spisza oraz Romów.

Zgodnie z tradycją, każdego roku gospodarzem Lindady jest inna miejscowość znajdująca się na obszarze gminy Bukowina Tatrzańska. W tym sezonie, po raz drugi w historii, scena festynu powstanie w Białce Tatrzańskiej. Impreza odbędzie się na parkingu Ośrodka Narciarskiego Kotelnica Białczańska.

Jak co roku tak i tym razem, oprócz występów zespołów regionalnych, nie zabraknie także gier i zabaw tanecznych. Na odwiedzających czekać będą także miejscowe przekąski oraz wspólne grillowanie. O wspaniałą atmosferę oraz właściwy przebieg imprezy zadbają organizatorzy – przedstawiciele O.N. Kotelnica Białczańska oraz Bukowiańskiego Centrum Kultury „Dom Ludowy” w Bukowinie Tatrzańskiej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy u stóp Kotelnicy w środę 17 czerwca  2017!