Copyright © Kotelnica Białczańska 2016 - 2018

5 kwietnia 2017 r. zakończenie sezonu narciarskiego 2016/2017

Obrazek artykułu 5 kwietnia 2017 r. zakończenie sezonu narciarskiego 2016/20171 rok temuNiestety z powodu złych warunków atmosferycznych w ostatnich dniach ,a szczególnie obfitych opadów deszczu Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska zakończył funkcjonowanie w sezonie zimowym 2016/2017 .

5 kwietnia 2017 r. zakończył się 16. już sezon działalności największego ośrodka narciarskiego na Podhalu – Kotelnicy Białczańskiej. Była to niezwykle emocjonująca zima, pełna wspaniałych sportowych przeżyć, na które z pewnością wpływ miała sprzyjająca aura, pozwalająca na wyśmienite przygotowanie tras stacji.

Miniona zima okazała się niezwykle łaskawa dla włodarzy podtatrzańskich stacji narciarskich. Dzięki kilkunastostopniowym mrozom utrzymującym się przez sporą ilość dni udało się dobrze naśnieżyć stoki, co dało możliwość szusowania podczas niemalże letnich temperatur od 20 Listopada 2016r. aż do 5 kwietnia 2017r. . Szacuje się, że w sezonie 2016/2017 ośrodek narciarski u stóp Kotelnicy odwiedziło klilkaset. tysięcy narciarzy i snowboardzistów.

Zima 2016/2017 przyniosła też wiele atrakcji związanych z pełnym kalendarzem imprez. W tym sezonie stoki Kotelnicy Białczańskiej były areną nie tylko narciarskich czy snowboardowych rywalizacji ale również zmagań w biegach narciarskich czy meczach siatkówki. Ze swoimi zimowymi akcjami gościli tam m.in. Radio ZET - „Start do nart”, Milka - „Zima z Milką” czy VÖLKL Winter Tour . Największe zimowe wydarzenia  takie jak Winter Sport Festival , Red Bull Bieg Zbójników  czy Oscyp zgromadziły u stóp Kotelnicy tłumy turystów oraz mieszkańców pobliskich miejscowości, którym to dostarczyły sporą dawkę pozytywnej energii.

W oczekiwaniu na kolejny narciarski sezon trwają intensywne przygotowania do wiosennych oraz letnich wydarzeń w Białce Tatrzańskiej. Już 3 maja 2017 na parkingu ośrodka narciarskiego odbędzie się niezwykła impreza – Lindada, podczas której na jednej scenie będzie można podziwiać przedstawicieli trzech kultur: podhalańskiej, spiskiej oraz romskiej. Wspólne występy podtrzymują tradycję oraz gromadzą olbrzymią widownię.

Wraz z początkiem wakacji, jak co roku, letnią pracę rozpoczyna kolej krzesełkowa z numerem I. Na górze, na turystów czeka wiele atrakcji. Największą z nich jest oczywiście, zapierająca dech w piersiach, panorama Tatr, Gorców i Pienin, którą podziwiać można z tarasu widokowego zlokalizowanego przy Karczmie Kotelnica. Na szczycie znajduje się też m.in. plac zabaw „Wioska skrzatów”, który będzie nie lada gratką dla najmłodszych turystów. Na najbardziej popularny szczyt w Białce Tatrzańskiej dostać się można wraz z rowerem czy monsterrollerem, których wypożyczalnia znajduje się u podnóża wzniesienia a samo miejsce stanowi świetny punkt startowy dla wielu wycieczek pieszych i rowerowych. W sezonie letnim na odwiedzających czeka też trasa downhillowa.
U stóp Kotelnicy odbędzie się również największa coroczna impreza na Podhalu – Festyn Białczański.

Trzeba pamiętac również o Mistrzostwach Polski w Cross Monster  oraz festiwal biegowy Goniacka . Ciepłe dni w Białce Tatrzańskiej zapowiadają się równie ciekawie jak te zimowe. Nie można tego przegapić!

Szesnasty zimowy sezon działalności Kotelnicy Białczańskiej przeszedł do historii. Nie pozostaje nic innego jak z niecierpliwością czekać na kolejną zimę, która z pewnością przyniesie wiele niespodzianek oraz nowych inwestycji u stóp Tatr.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim którzy nas odwiedzili w sezonie zimowym 2016/2017 oraz serdecznie zapraszamy do Białki Tatrzańskiej w sezonie letnim .